resim

Yıldırım Mayruk, Türk Moda Tarihine bir kez daha damga vurdu.

Nasuh-Bektaş-(32)

Ünlü modacı Yıldırım Mayruk, 50. sanat yılını Swissotel The Bosphorus’ta gerçekleştirdiği muhteşem bir defile ile kutladı.

150 kişilik bir üretim ve sunum ekibi ile 3 ay gibi bir sürede tamamen el işçiliği ile hazırlanan, Yıldırım Mayruk’un altmış dördüncü, 2023’e Hikâyeler serisinin de yirmi üçüncü bölümünü oluşturan koleksiyonda üç boyutlu dokular, ipekliler, danteller, tüller, tüyler, saç kelebekler ve işlemeler göz doldurdu.Nasuh Bektaş 31 Yıldırım Mayruk, Türk Moda Tarihine bir kez daha damga vurdu.

Dünyanın en seçkin ve kaliteli kumaş laboratuvarlarında özel olarak hazırlanmış mükemmel dokulardan ve moda evinin eşsiz arşivlerinden seçilerek hazırlanan 70 parçalık koleksiyonu Türkiye’nin önde gelen mankenlerinin yanı sıra uluslararası mankenlerden oluşan kadro sergiledi.Nasuh Bektaş 281 Yıldırım Mayruk, Türk Moda Tarihine bir kez daha damga vurdu.

Semra Özal, Bülent Ersoy, Müjde Ar, Ayşegül Aldinç, Gönül Yazar, Oktay Kaynarca, Belma Simavi gibi sanat, siyaset ve sosyete dünyasından bin seçkin davetlinin katıldığı defileyi kalabalık bir basın topluluğu takip etti.
Nasuh Bektaş 7 Yıldırım Mayruk, Türk Moda Tarihine bir kez daha damga vurdu. Kadriye Kartoğulları 2 Yıldırım Mayruk, Türk Moda Tarihine bir kez daha damga vurdu.