resim

TİBET’İN GENÇLİK PINARI – 5 HAREKET:

21-Gunde-Iyi-Hisset-3D

Her sabah ve enerjiye ihtiyacınız olan her an

Daha genç bir görünüm, ciltte ve saçlarda canlanma, düzenli ve sağlıklı bir uyku, dinç ve canlı uyanmak, belkemiği, eklem problemleri gibi romatizmal rahatsızlıklardan ve ağrılardan kurtulmak, hafızada güçlenme, fazla kiloların verilmesi, fiziksel güçte artış, duygusal ve zihinsel sağlık, uyum ve yüksek enerji için faydalıdır.

‘5 Tibet Hareketi’ni yaşamınıza katarken, şekersiz ve az yağlı bir diyet sürdürmenizin büyük katkısı olup, sindirimi zor besinleri de günlük beslenmenizden çıkartın.

Başlangıçta her hareketin en az 3 kez yapılmasını tavsiye ediyorum. Daha sonraki günlerde her gün tekrar sayısını 2’şer arttırarak 21 tekrara ulaşıncaya kadar arttırmaya devam edin. Sonunda her hareketi 21 kere yapabilir duruma geleceksiniz. Ayrıca doğru nefes alıp vermeye özen gösterin.

Bu 5 hareketi tamamladıktan sonra ılık suyla duş alarak güne başlamanızı tavsiye ederim.

1.hareket 

Faydaları: Dolaşımı geliştirerek varisli damarlar, osteoporoz ve baş ağrılarına iyi geliyor.

Uygulanışı:Kollarınızı iki yana açarak avuç içleriniz yere bakacak şekilde saat yönünde dönün. Dönüşlerinizi yaparken karnınızdan derin bir şekilde nefes alıp verin.

 

4S1A8894 675x1024 TİBET’İN GENÇLİK PINARI   5 HAREKET:

Hareket 1

4S1A8891 679x1024 TİBET’İN GENÇLİK PINARI   5 HAREKET:

Hareket 1

 

 

2.hareket

4S1A8897 TİBET’İN GENÇLİK PINARI   5 HAREKET:

Hareket 2

4S1A8906 2 772x1024 TİBET’İN GENÇLİK PINARI   5 HAREKET:

Hareket 2

Faydaları: Tiroit bezi, böbreküstü bezleri, böbrekler, sindirim organları, cinsel organlar ve bezler üzerinde onarıcı bir etkisi var. Osteoporoz, düzensiz regller, menopoz semptomları, sindirim ve bağırsak sorunları, sırt ağrısı, bacak ve boyunlardaki sertliğe iyi geliyor.

Uygulanışı: Sırtüstü yatarak ellerinizi vücudunuzun yanına koyun. Çenenizi göğsünüze doğru yaklaştırın Bacaklarınızı yere dik olacak şekilde kaldırırken dizlerinizin dik olmasına gayret edin. Başınızı ve bacaklarınızı kaldırırken derince nefes alın, indirirken verin.

3.hareket

Faydaları: Tiroit bezlerini, böbreküstü bezleri, böbrekleri, sindirim sistemi organlarını ve prostat ile rahmi de içine alarak cinsel organları gençleştiriyor. Menopoza girmiş ve düzensiz veya tembel regl dönemleri geçirme eğilimindeki kadınlar için özellikle iyi.

4S1A8913 678x1024 TİBET’İN GENÇLİK PINARI   5 HAREKET:

Hareket 3

4S1A8910 683x1024 TİBET’İN GENÇLİK PINARI   5 HAREKET:

Hareket 3

Uygulanışı: Vücudunuzu dik tutarak dizlerinizin üzerinde durun. Ellerinizi kalçalarınızın altına dayayın. Çenenizi göğsünüze yaklaştırın. Başınızı yavaşça mümkün olduğu kadar geriye doğru eğerken, sırtınızı arkaya doğru esnetin. Omurganızı yaylandırırken karnınızdan derin bir nefes alıp, doğrulurken nefesinizi verin.

 

 

 

4.hareket

 

4S1A8916 TİBET’İN GENÇLİK PINARI   5 HAREKET:

Hareket 4

4S1A8921 TİBET’İN GENÇLİK PINARI   5 HAREKET:

Hareket 4

 

 

 

 

 

 

Faydaları: Tiroit bezi, sindirim sistemi, dolaşım ve lenfatik akış üzerinde canlılık veren bir etkisi var. Karın bölgesini, uylukları, kolları ve omuzları güçlendirir. Eğer sinüs tıkanıklığınız varsa bu hareketin burun deliklerinizi açtığını da fark edebilirsiniz.

Uygulanışı: Bacaklarınızı ileriye doğru uzatarak yere oturun. Ayaklarınız hafifçe aralık olsun ve ellerinizi yere koyun. Çenenizi göğsünüze doğru eğin. Başınızı mümkün olduğunca arkaya doğru eğin. Kollarınızı düz tutarak ayak tabanlarınızı ve ellerinizi yere basarken dizlerinizi kırın ve gövdenizi yere paralel olacak şekilde havaya kaldırın. Adalelerinizi bir süre kasın ve ardından gevşeyin. Gövdenizi kaldırırken derin bir nefes alın, kaslarınızı sıkarken nefesinizi tutun, yere inerken nefesinizi bırakın.

 

5.hareket

4S1A8935 TİBET’İN GENÇLİK PINARI   5 HAREKET:

Hareket 5

4S1A8928 TİBET’İN GENÇLİK PINARI   5 HAREKET:

Hareket 5

Faydaları: Bağışıklık sistemi üzerinde olumlu etkisi olan dolaşım ve lenfatik akışın geliştirilmesine yardımcı olur. Derin soluk alıp vermeyi, enerji ve canlılığı uyarır. Diğer hareketlerde olduğu gibi özellikle menopoz ve düzensiz regl dönemleri semptomlarını hafifletiyor.

Uygulanışı: Kollarınız dik ve bedeniniz aşağı sarkmış halde (kobra yılanı) şeklinde durun. Avuçlarınızı yere koyun. Başınızı yumuşak bir şekilde mümkün olduğu kadar geriye yatırın. Ayaklarınızı ve ellerinizi oynatmadan, kalçanızı yukarıya kaldırın ve vücudunuzla ters V şekli meydana getirin. Çenenizi göğsünüze doğru yaklaştırın. Bedeninizi yukarı doğru çekerken derin bir nefes alın, aşağı inerken nefesinizi bırakın.