resim

Sahip Olduğum En Değerli Varlık Kızım “Lara”

sinem3

Sinem NEFESOĞLU

 

CAPPUCCINO CAFE&BİSTRO ve Pony Club’un işletmeklerini yapan Sinem Nefesoğlu evli ve bir kız çocuğu annesi. Anneler gününde konuk aldığımız annemiz bakın nasıl açıkladı duygularını.

sinem2 Sahip Olduğum En Değerli Varlık Kızım Lara

Sinem NEFESOĞLU

 

-İlk çocuğunuzu kucağınıza aldığınızda neler hissetiniz?

 

– Kızımı kucağıma aldığım o anı hiç unutamam. Hele o evlat kokusu hala burnumda. Düşünsenize insanın canından can kopuyor ve o can kucağınıza geliyor. Tarifi zor anlatılacak müthiş bir mutluluk, Anneliğin aslında diğer bir adı da mucize. Allah’ım anne olmak isteyen herkese evlat kokusunu nasip etsin..

– Sizce anne olmak nasıl bir duygu?

– Anne olmak dünyanın en güzel duygusu aslında hamileliğimde kızım Lara’nın ilk tekme atmalarında bu duyguyu hissetmeye başlamıştım. Dünya’ya geldiğinde ise düşündüğünüz ilk şey minicik bir can ve tamamen size muhtaç. O annelik içgüdüsüyle nasıl sıkı sıkı sarılıyor insan nasıl müthiş bir duygu anlatması ifade etmesi çok zor sadece yaşanabilir.

– Anne olduktan sonra hayatınızda ne gibi şeyler değişti?

sinem Sahip Olduğum En Değerli Varlık Kızım Lara

Sinem NEFESOĞLU

– Anne olmak bence; Hayatın üzerinize yüklediği en büyük sorumluluk. Anne olduktan sonra tabii ki hayatımda çok şey değişti. Bütün programlarımı ona göre yapıyorum ve kendime de artık daha iyi bakıyorum. Çünkü kızımı hayata hazırlarken hep sağlıkla yanında olmak istiyorum. Birde anne olmak bende endişe duygularını çoğalttı. Artık daha evhamlı ve daha duygusalım.

– Çalışan bir anne olarak çocuğunuza nasıl zaman ayırabiliyorsunuz?

– Evet çalışan bir anneyim ama kendi işyerim olduğu için kızıma da zaman ayırabiliyorum. Cappuccino’ nun çok iyi bir ekibi ve işletme müdürü var. Dolayısıyla ben daha çok Lara’nın okulda olduğu saatler işyerinde oluyorum. Elbette bazen işlerim uzayabiliyor ama o zamanlarda da annem ve ablam hemen devreye giriyor. Onlar olmasaydı tabii kî isim daha zor olurdu. Çünkü kızımı kimselere emanet edemem. Az önce dediğim gibi biraz evhamlı bir anneyim. Hafta sonlarını da ailece etkinlik yaparak geçiriyoruz sinema tiyatro v.s …

 

– Her anne bunu söyler “ Anne olunca anlarsın” gerçekten haklılar mı?

– Gerçekten hayata dair her şeyi anne olunca anlıyorsun. Annem de Lara olana kadar bana bu cümleyi çok sık söylerdi. Sahiden anne olunca anladım birçok şeyi. İnsanın öncelikleri ve değerleri anne olunca değişiyor.

-Bir anne olarak sizden annenize bir mesaj alabilir miyiz?

sinem4 Sahip Olduğum En Değerli Varlık Kızım Lara

Sinem NEFESOĞLU

– Beni dünyaya getiren ve bu hayatta ki en büyük destekçim beni herkesten çok seven canım annem bende seni çok seviyorum. Anneler günün kutlu olsun ve Allah seni başımdan eksik etmesin…