resim

Çeyrek asırlık bir başarı öyküsü / Mehmet Köymen

Mehmet Köymen
( Haute couture )

Mesleğinde 27. Yılını geride bırakan tasarımcı, 12 yıldır gelirleri Türkiyenin en büyük vakıflarına bırakılan sosyal sorumluluk projelerine imza atıyor.
Türk Kalp vakfı , Türk Böbrek Vakfı, Alzheimer Vakfı ve derneği, Başarım Sensin Derneği gibi bir çok vakıfta aktif görevide bulunan Köymen “ Allah ömür verdiği sürece bu projeleri gerçekleştirmek için uğraşacağım” diyor.

mehmet tugce 686x1024 Çeyrek asırlık bir başarı öyküsü / Mehmet Köymen

Mehmet Köymen Tuğçe Sarıkaya

Ünlü tasarımcının Harbiye’deki muhteşem İstanbul manzaralı atölyesinde gerçekleştirdiğimiz çekimlerde Best Model kraliçesi Tuğçe Sarıkaya güzelliği ile kıyafetlerin zerafetini ortaya çıkardı.

13 yıldan beri aynı kadro ile meslek hayatına devam eden köymen başarısını şöyle açıklıyor “ Ekibin önemi bu işte çok büyük, biz hep birbirimizi tamamlarız Hiçbir zaman ben değil hep biz derim, bu sebepten dolayıda başarı kaçınılmaz oluyor.” açıklamasını yaptı.

Meslek hayatına başladığı yıllar da Türkiye de bu işin ( Haute couture ) ordünalyus profosörü Kabul edilen Yıldırım Mayruğu kendine örnek alan Köymen “ bunca sene sonra arkama dönüp baktığımda Yıldırım bey hala bu mesleğin bir numarası . Meslek hayatımın ilk yılların da kendime Yıldırım beyi örnek almaktan dolayı kendim ile gurur duyuyorum” dedi.

Türkiye’nin ve Dünya’nın önemli moda tasarımcılarından biri olan Mehmet Köymen kosova Fashion Week ‘te sergilediği 2014 ilk bahar yaz haute couture koleksiyonu ile Q life için küçük bir defile gerçekleştirdi.

siyahtul2 682x1024 Çeyrek asırlık bir başarı öyküsü / Mehmet Köymen

Siyah kuğu
Siyah ipek jorjet, anvelop tek omuz tuvalet, siyah otrish kab ile kullanıyor. Tuvaletin en önemli özelliği derin yırtmacı.

1 682x1024 Çeyrek asırlık bir başarı öyküsü / Mehmet Köymen

Saf Zerafet
Gri, yeşil ipek empirme sak tuvalet geniş bir sırt dekoletisine sahip. Tuvaletteki en büyük özellik narkissos pandantif ile boyundan tuturulmuş olması.

999999 571x1024 Çeyrek asırlık bir başarı öyküsü / Mehmet Köymen

Siyah ipek jorjet straplez gece elbisesinin üzerine siyah ipek şifon verve kolları brode kab kullanılmış. Kıyafetin en büyük özelliği elbisenin eteklerindeki el işlemeleri

11111111 682x1024 Çeyrek asırlık bir başarı öyküsü / Mehmet Köymen

Siyah ipek jorjet straplez gece elbisesinin üzerine siyah ipek şifon verve kolları brode kab kullanılmış. Kıyafetin en büyük özelliği elbisenin eteklerindeki el işlemeleri

Fotoğraf : Erhan Abinikman
Mekan : Mehmet köymen atölye
Kıyafetler : Mehmet Koymen Haute Coutuer
Model : Tuğçe Sarıkaya