resim

Kadın Olmanın En Güzel Yanı Annelik Gülşah Saraçoğlu

fotograf-(5)

Gülşah Saraçoğlu

–                   Yoğun iş temposunda Oğlundan ilgisini asla esirgemeyen ve aynı tempoda işini de aksatmadan görevlerinin altından  başarı ile kalkan bir anne Gülşah Saraçoğlu. Yaptığımız röportajda bakın bu dengeyi nasıl kurduğunu anlattı.

 

 

–        Doğuma takma kirpiklerle ve fonlu saclarla girdiğinizi bilmeyen yok. Peki, bu durumu görünce doktorunuz nasıl karşıladı?

 

–        Açıkçası doktorum uzun  bir sure, önce bana, sonra fotograf 3 Kadın Olmanın En Güzel Yanı Annelik Gülşah Saraçoğlualışkanlıklarıma alışmaya çalıştı, baktı ki olacak gibi değil, kendiside makyajla doğuma girip ameliyatı gerçekleştirdi. Sadece moralimi yüksek tutmak için bunu yaptım ve oğlumla ilk tanışmamda ona güzel gözükmek istedim.

 

 

–       Çocuğunuzu ilk kucağınıza aldığınız da neler hissettiniz?

 

–       Önce evlat sahibi olmayı bana nasip eden Allah’a binlerce kez şükrettim. Anne olmanın ne kadar kutsal olduğunu, hayattaki sorumluluklarımın çok daha başka olması gerektiğini hissettim.

 

–       Sizce anne olmak nasıl bir duygu?

 

–       Kadın olmanın en güzel tarafı anne olmak.Çok  titiz bir o kadarda rahat bir anneyim.  Oğlum Aslan çok zeki bir çocuk, 9 aylıkken yürüdü 1,5 yaşında konuştu. Ailecek  bir çok aktiviteye katılıyoruz beraber, geziyoruz eğleniyoruz . En keyifli zamanları su an Aslan’ın bizde bu günlerin tadını çıkarıyoruz.

 

–       Bebeğinizi büyütürken aile büyüklerinde destek aldınız mı?

 

fotograf 10 Kadın Olmanın En Güzel Yanı Annelik Gülşah Saraçoğlu–       Bu konuda Anne ve Babamın hakkını asla ödeyemem Aslan’a 1 yasına kadar onlar baktı ve çocuğu bana bile vermediler desek yeridir. Her şeyi ile annem babam ilgilendi.  Annem alış veriş yaparken kendini kaybediyordu. Her gün mevsim sebzelerini çekip yediriyordu, hala daha bu böyle devam etmekte. Asla hazır yoğurt yemedi, hep mayalandı. Doktorada hala  ablam götürür  tüm aşılarını ve kontrollerini o yaptırıyor herkes seferber olmuş durumda  Ailem açısından çok şanslıyım diyebilirim.

 

–       Anne olduktan sonra hayatınızda ne gibi şeyler değişti?

 

–       Aslında pek bir şey değişmedi ben çok yoğun çalışan bir kadınım hamileliğimin son gününe kadarda hep çalıştım. Çocuğuyla çok ilgili iyi bir anne olduğumu biliyorum ama düzenim de değişiklik yok, he şey eskisi gibi çünkü ailemin de desteği çok büyük.

 

–       Çalışan bir anne olarak çocuğunuza nasıl zaman ayırıyorsunuz?

 

–       Sürekli bir aradayız hatta çoğu zaman oğlumu da alıp atölyeye götürüyorum.. Pek eksikliğimi hissetmiyor.

 

–       Anne olmak size ne öğretti?

 

–       ” Anne olunca anlarsın” cümlesinin içindeki özneyi, Annemin hakkını asla ödeyemeyeceğimi ve ona olması gerekenden çok daha fazla kıymet vermem gerektiğini öğretti diyebilirim.

 

 

–       Bir anne olarak sizden annenize bir mesaj alabilir miyiz?

 

Canım annem anneler günün kutlu olsun..  Allah sana uzun ömürler versin seni çok seviyorum “Altın kızın”