resim

Güç Birliği ve Kusursuz Yatırımlar

Emre Maraşlı, Sefa Demirbaş

 

Erguvan İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Emre Maraşlı

Demirbaş Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Sefa Demirbaş

Emre Maraşlı ve Sefa Demirbaş, 2 büyük şirketin Yönetim Kurulu Başkanı… İki iyi arkadaş iken, güçlerini birleştirme kararı alarak, sonrasında inşaat sektöründeki güçlerini, deneyimlerini ve vizyonlarını birleştirme kararı alarak ortak olmuşlar. Kurtköy Bölgesi’ne adeta yeni bir çehre kazandırıyorlar. Bu harika yatırımı ve iş hayatlarını Q Life okuyucuları ile paylaşan Emre Bey ve Sefa Bey ile sizleri baş başa bırakıyoruz.

 

sasdas Güç Birliği ve Kusursuz Yatırımlar

Emre Maraşlı, Sefa Demirbaş

Erguvan İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Emre Maraşlı Güç Birliği ve Kusursuz Yatırımlar Sizleri kısaca tanıyabilir miyiz? Eğitim ve iş hayatınızdan, özel zevklerinizden bahseder misiniz?

 

Emre Maraşlı: Önce eğitim ve iş hayatımdan bahsedeyim. Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümü mezunuyum. Pazarlama ve yönetim üzerine yüksek lisans yaptım. 2005 yılında çalışma hayatına girdim. Bir sene kadar sektörde tecrübe edindikten sonra aile firmamız Erguvan İnşaat’ta çalışmaya başladım ve sekizinci senemi doldurdum.  Özel zevklerimle alakalı olarak mimarlık tarihi ile fazlaca ilgiliyim diyebilirim. İngiliz 1900 akımı ve bundan etkilenen yapıları gezmek, tarihlerini dinlemek en büyük hobim. Bunun dışında teknolojik olan her şey ilgimi cezbediyor. İnternet trendlerini takip ediyorum. Kendime vakit ayırabildiğim zamanlar ise alışveriş ve İstanbul’u keşfetmekle geçiyor. Alışverişlerimde modayı takip ediyorum fakat çok sivri moda akımlarına kendimi kaptırmıyorum. TailorMade giyindiğim için daha çok renkler ve kumaşlar ile ilgili akımlar dikkatimi çekiyor.

 

Sefa Demirbaş: Yeditepe Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünü bitirdim. 10 yıldan beri etkin olarak iş hayatında bulunuyorum. İlk iş deneyimimi üniversitede okuduğu yıllarda yaşadım. Aile şirketinden ayrılıp, Anadolu yakasının en büyük fizik tedavi merkezini açtım. 2005 senesinde babamın vefatından sonra, fizik tedavi merkezini kapatıp, aile şirketimiz Demirbaş Yapı’nın başına geçtim. 2012 senesinde Cunda Adası’nda otel yatırımı yaparak turizm sektörüne adım attım. Kendimle ilgili modayı yakından takip ettiğimi söyleyebilirim. Modaya uygun giyinirken, kendime yakışan kıyafetleri seçmeye özen gösteriyorum. Ağırlıklı olarak Fransız ve İtalyan markaların tasarımlarını tercih ediyorum. Bunun dışında mimari tasarım ile ilgileniyorum. Bu konuda aylık çıkan bütün dergilere üyeyim. Mimari tasarımda ahşabın, doğal taş görünümlü duvarlarda buluştuğu, yüksek tavanlı, asma katlı  yapılar hoşuma gidiyor. Plak koleksiyonu yapıyorum. Sıkı bir basketbol izleyicisiyim. Koyu bir Fenerbahçe taraftarıyım ve takımımın basketbol maçlarını mutlaka izlemeye giderim.

 

Bilindiği üzere 2009 yılında Erguvan İnşaat ve Demirbaş Yapı birleşme kararı aldı. Erguvan Demirbaş Ortaklığı’nın şirket profili hakkında bilgi alabilir miyiz?

Sefa Demirbaş: 2009 yılı öncesinde iki iyi arkadaşken bu tarih sonrasında inşaat sektöründeki deneyim ve vizyonlarımızı birleştirme kararı alarak iki ortak olduk. Yapı inşasında yeniliklere açık, cesur ve atak bir işleyiş politikası izliyoruz. Kurtköy bölgesinde WBahçe ve WRoof projelerini geliştirdik.  Proje inşa ettiğimiz bölgelerde yapılmayanı yapmak ve fark yaratmak gibi bir özelliğimiz var. Örneğin WBahçe projesinde bahçe konseptini ve yeşili ön plana çıkarttık. WRoof projesinde ise balkon keyfini yeniden tüketiciyle buluşturduk. Yüksek tavanlı ve ferah bir ev yaşamını tercih edenler için çatı katlarında loft daireler yaptık. Amacımız, üretim kalitemiz ve deprem güvenliğine gösterdiğimiz özen ile nitelikli yaşam alanları hayata geçirmek…

Birleşme kararından sonra ortaya çıkan projeler neden sadece Kurtköy bölgesinde yoğunlaştı, projeleriniz arasında başka bölgelerde var mı? 

 

Emre Maraşlı: Anadolu yakasının en kıymetli gelişen bölgesinden biri de Kurtköy… Son bir senede 10.000’e yakın beyaz

asdasdasdasdasd Güç Birliği ve Kusursuz Yatırımlar yakalının Kurtköy’de iş başı yaptığını tahmin ediyoruz. Buna karşılık tamamlanan lüks konut sayısı 1000 adet bile değil.

Sefa Demirbaş: Müşterilerimiz de Kurtköy’ü seviyor. Kurtköy’de yaşamayı tercih etme sebepleri bölgedeki yaşamın sakin, sessiz ve düzenli olması. Düzgün planlanması, kişi başına düşen yeşil alanın fazla olması, neredeyse tüm yolların bulvarlı ve trafiksiz olması… Ancak yakın zamanda Kurtköy dışındaki bölgelerde de proje inşa edeceğiz.

 

WRoof’a gelecek olursak, satışlar nasıl ilerliyor? Proje hakkında bilgi verir misiniz?

Sefa Demirbaş: Satışlarımızın iyi bir şekilde devam ettiğini söyleyebilirim. Projenin lokasyonu ve sahip olduğu özellikler yatırımcılardan büyük ilgi görüyor. Şu an itibariyle projenin yüzde 45’ini sattık.

Emre Maraşlı: 12 bin 500 metrekare arsa alanı üzerinde yükselen WRoof’u Aralık 2015 tarihinde sahiplerine teslim edeceğiz. 1500 metrekare ticari alanın yer aldığı projemiz; 9 katlı 2 blokta toplam 206 konut ve 5 adet dükkândan meydana geliyor. WRoof’ta alanları 68 metrekare olan 1+1’ler, alanları 80 ila 126 metrekare arasında değişen 2+1’ler, alanları 155 metrekare olan 3+1’ler ve alanları 190 metrekare olan 4+1’ler yer alıyor. Projemizde balkon, bahçe, teras ve loft tipi konutlar bir arada bulunuyor.

 

2014 yılı ile ilgili hedefleriniz nelerdir? Yeni projeleriniz hakkında bilgi alabilir miyiz?

Emre Maraşlı:  2014’de toplam 2 yeni proje satışa çıkmayı planlıyoruz. Mart ayında satışa çıkaracağımız projemizi Kurtköy Bakü Caddesi’nde inşa edeceğiz. Yine aynı aylarda Maltepe – Dragos’da bir projemiz daha olacak. Bakü Caddesi’nde, 30 milyon TL yatırım maliyeti ile hayata geçireceğimiz proje, 7 bin 500 metrekare alan üzerinde yükselecek. Dragos’daki projemiz ise 4 bin 500 metrekare alan üzerinde, 40 milyon TL’lik bir yatırım maliyetiyle inşa edilecek.

 

Spotlar:

 

Emre Maraşlı: “Modayı takip ediyorum fakat çok sivri moda akımlarına kendimi kaptırmıyorum. TailorMade giyindiğim için daha çok renkler ve kumaşlar ile ilgili akımlar dikkatimi çekiyor.”

 

Emre Maraşlı: “12 bin 500 metrekare arsa alanı üzerinde yükselen WRoof’u Aralık 2015 tarihinde sahiplerine teslim edeceğiz.”

Sefa Demirbaş: “WBahçe projesinde bahçe konseptini ve yeşili ön plana çıkarttık. WRoof projesinde ise balkon keyfini yeniden tüketiciyle buluşturduk.”

Demirbaş Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Sefa Demirbaş Erguvan İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Emre Maraşlı Güç Birliği ve Kusursuz Yatırımlar Sefa Demirbaş: “Modaya uygun giyinirken, kendime yakışan kıyafetleri seçmeye özen gösteriyorum. Ağırlıklı olarak Fransız ve İtalyan markaların tasarımlarını tercih ediyorum.”