resim

Gök ve Deniz’in buluştuğu Gökdeniz Kartal projesi, eşsiz adalar ve deniz manzarasını ayaklarınıza seriyor…

2

Metin Oktay Ertaş, Mehmet Salih Satıcı

Hedefimiz daha az kazanmak ve daha çok proje üretmek.

 

 

 

Mehmet Salih Satıcı MEtin Okyay Ertaş Gök ve Deniz’in buluştuğu Gökdeniz Kartal projesi, eşsiz adalar ve deniz manzarasını ayaklarınıza seriyor…Son yıllarda gayrimenkul açısından hızlı ve büyük bir gelişim gösteren Kartal’da 70 milyon TL yatırım değeriyle hayata geçirilen Gökdeniz Kartal projesinin ortakları; kazançlı yatırım olarak üzerinde durdukları projenin detaylarını ve yeni hedeflerini Q Life okurları için anlattı…

Gülsa İnşaat – Bay Yapı Ortaklığı’ndan kısaca bahsedebilir misiniz?

 

 

 

 

 

Gülsa İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Salih Satıcı  Gök ve Deniz’in buluştuğu Gökdeniz Kartal projesi, eşsiz adalar ve deniz manzarasını ayaklarınıza seriyor…MEHMET SALİH SATICI: 2013 yılında Gülsa İnşaat&Bay Yapı Ortaklığı’nı kurduk. İlk projemiz Gökdeniz Kartal oldu. Bay Yapı, söz konusu projeyi geliştirerek bize projeyi beraber yapma teklifi getirdi. Bu ortaklığa sıcak baktık ve tekliflerini kabul ettik. Projede yarı yarıya ortaklığımız var. Başka projelerde de ortaklığımız devam edecek.

 

Neden Kartal bölgesi?

METİN OKYAY ERTAŞ: Kartal, İstanbul’da değeri en hızlı yükselen noktaların başında geliyor. Kartal’ın en dikkat çeken bölgesi olan Esentepe Mahallesi, E-5 ve sahile yakın bir konumda bulunuyor. Projemiz, ulaşım sıkıntısının olmadığı bir lokasyonda, adalar ve deniz manzarasına karşı yükseliyor. Metro, deniz otobüsü, E-5, sahil yolu, marina, adliye, hastane, sinema ve kültür merkezi gibi noktalara yürüme mesafesinde bulunan projemiz; Sabiha Gökçen ve Kadıköy’e 15, Boğaz Köprüsü’ne 20, Telekom Arena’ya ise 35 dakika uzaklıkta yer alıyor. Kartal sahili yeniden dönüştüğü için gün geçtikçe değerleneceğini öngörmekteyiz. Özellikle de sahil hattında yapılan mega projeler bölgenin değerine değer katıyor. Bu bölgenin, yaklaşık beş sene sonra Anadolu Yakası’nın cazibe merkezi haline geleceği bekleniyor.

Gökdeniz Kartal projesini biraz anlatır mısınız?

Bay Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Metin Okyay Ertaş Gök ve Deniz’in buluştuğu Gökdeniz Kartal projesi, eşsiz adalar ve deniz manzarasını ayaklarınıza seriyor…MEHMET SALİH SATICI: Mimarisi Ömer Çamoğlu’na ait Gökdeniz Kartal, 26 katlı iki blokta 204 konuttan meydana geliyor. Ön taraftaki bloğun ismi Deniz, arkasındaki Gök. İsmini özellikle Türkçe koyduk. Bölgede yapılmış veya devam eden projelerin isimlerinin büyük bir bölümünde yabancı isimler tercih edilerek, Türkçe ihmal ediliyor. İnsanlar alışveriş yaptığı yerin ve oturduğu sitenin adını bile söyleyemiyorlar. Şubat 2016’da sahiplerine teslim etmeyi planladığımız projemizde 48 ay sıfır faizle konut satışı yapıyoruz. Yarı olimpik ve çocuk havuzu, fitness, sauna, tenis, basketbol, cafe, TV salonu, çocuk parkı, yürüyüş parkuru, yaz bahçesi gibi sosyal alanlar ile donatılan projede, her daire için bir araçlık kapalı otopark alanı da yer alıyor.