resim

GENÇ MODA TASARIMCILARI Ayakta alkışlandı

DEFİLE-3

22.si düzenlenen Koza Genç Moda Tasarımcıları Yarışması bu sene Four Seasons Hotel’de gerçekleşti. İş, cemiyet ve sosyal yaşamın birbirinden özel isimlerinin katıldığı gecede, birbirinden özel tasarımlara imza atan genç modacılar ayakta alkışlandı.

Moda dünyasına genç soluklar kazandırmak amacıyla düzenlenen “Koza Genç Moda Tasarımcıları Yarışması” bu yıl da sektöre yeni yıldızlar katacak. İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) tarafından Ekonomi Bakanlığı’nın desteğiyle bu yıl 22’ncisi düzenlenen yarışmada finale kalan 10 genç moda tasarımcısı, yeni ve özgün çizgileriyle Four Seasons Hotel Beşiktaş’da jüri önüne çıktı.

 

101 GENÇ MODA TASARIMCILARI Ayakta alkışlandı

Yarışmada üçüncülük ödülüne Buğu Pala, ikincilik ödülüne Sevda Dalgıç, birincilik ödülüne ise Emel Melike Bakıcı layık görüldü.

 

DEFİLE 2 GENÇ MODA TASARIMCILARI Ayakta alkışlandı DEFİLE 1 GENÇ MODA TASARIMCILARI Ayakta alkışlandı

 

 

Dereceye giren yarışmacılar toplam 435 bin TL değerinde ödül ile birlikte, Ekonomi Bakanlığı’nın desteğiyle belirlenecek kontenjan dahilinde yurtdışında 1 yıl moda eğitimi, 1 yıl İngilizce dil eğitimi,  İMA’da  İleri Düzey Moda Tasarımı ve Diploma programına ücretsiz katılım, sektörle ilgili uluslar arası bir moda fuarını ziyaret imkanına sahip olacak.

 

111 680x1024 GENÇ MODA TASARIMCILARI Ayakta alkışlandı

Mehtap Elaidi

21 680x1024 GENÇ MODA TASARIMCILARI Ayakta alkışlandı

Ece Sükan

91 680x1024 GENÇ MODA TASARIMCILARI Ayakta alkışlandı

Zeynep Tosun

8 680x1024 GENÇ MODA TASARIMCILARI Ayakta alkışlandı

Simay Bülbül

7 680x1024 GENÇ MODA TASARIMCILARI Ayakta alkışlandı

Siren Ertan Çarmıklı