resim

Bilgi, deneyim, azim ve mükemmel bir ortaklık ile başarı / Reynu Kozmetik

IMG_7492 (Copy)

Reynu Kozmetik
Kozmetik sektöründe 2 dev marka ve bu markaların Türkiye disbiritörlüğünü yapan iki mükemmel bayan. Oya Kayar ve Nuray Hamurcu Kantoğlu 2003 yılında beraber kurdukları Reynu Kozmetik ve de Alman menşei olan iki markanın “Green Peel® ve Dr. med. Christine Schrammek derma.cosmetics” in Türkiye tek yetkili temsilcisi olarak kozmetik sektöründe emin adımlarla ilerlemeye ve yükselmeye devam ediyorlar.  Türkiye de ki tanıtım, eğitim ve satış faaliyetlerini bu yetkiyle sürdüren Reynu Kozmetik her geçen gün genişleyen bayii ağıyla ülkemiz kozmetik sektöründeki yerini güçlenerek korumaktadır. Q Life ekibi olarak kendileriyle gerçekleştirdiğimiz bu güzel eğlenceli bir o kadarda yararlı bulduğumuz röportajı sizlerle paylaşmak istiyoruz . Bakın hangi konulara değindik bizlerle neler paylaştılar…
–          Oya Kayar 

Üniversite eğitimimi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler üzerine yaptım. Büyük bir yayın kuruluşunda bir süre muhabir olarak çalıştıktan sonra halkla ilişkiler alanına yöneldim. Güzel bir tesadüf sonucu kadınlara yönelik bir alanda çalışma fırsatı doğdu ve bunu en iyi şekilde değerlendirmek için bu konuda iyi bir eğitim almaya karar verdim. Kendimi İstanbul Nişantaşı LCC Cilt Bakım ve Güzellik Uzmanlığı bölümünde buldum. Eğitimimi iyi bir derece ile tamamladım. Sektörde birçok selective markanın uluslararası ürün ve seminer yöneticiliğini yaptım. Uzmanlaştığım ana konu kapsamlı kozmetik, anti-aging ve marketingdir.  Halen Reynu Kozmetik ortağı ve Eğitim yöneticiliği olarak mesleğimi sürdürmekteyim.

–          Nuray Hamurcu Kantoğlu

İ1 Copy1 Bilgi, deneyim, azim ve mükemmel bir ortaklık ile başarı /  Reynu Kozmetikstanbul Nişantaşı R.U.M.L Kozmetik Meslek Yüksek Okulu Kozmetoloji bölümü mezunuyum. Eğitimimden sonra yıllarca estetiysen olarak İstanbul un birçok özel kliniğinde görev yaptım. Daha sonra çalışma hayatıma, kendimi daha da geliştirerek eğitimli uzman kozmetikçi olarak devam ettim.  Birçok markanın tedavi sistemlerini ve profesyonel uygulamada ki yeni ürünlerini test ettim.  Bu eğitimlerim esnasında da cilt bakımının sağlıkla doğru orantılı oluşunu keşfederek ilgi alanımı kozmetik etkili tedaviler ve medikal konseptler konusuna çevirdim. Zaten markamızla tanışma öyküsü de böyle gelişti.
–          Bu güç birlikteliğinizin firmanıza ne gibi katkısı oldu?

4 Copy1 Bilgi, deneyim, azim ve mükemmel bir ortaklık ile başarı /  Reynu KozmetikHer ikimizin de sektörden oluşumuz en büyük avantajımız. Doğal olarak tecrübelerimiz ile iş sevgimizi de birleştirdik ve her anlamda birbirimizi tamamlıyoruz. Ayrıca çok hızlı gelişen kozmetik sektöründe kalıcı olabilmek için yeniliklerin sürekli takipçisi olmak gerekiyor. Bu anlamda da yurtiçi ve yurtdışı eğitimlerle kendimizi geliştirmeye devam ediyoruz. Sanıyoruz işin mutfağında olmanın da başarımızda etkisi büyük.
–         
Temsil ettiğiniz markaları bize tanıtabilir misiniz?


Dr.med.Christine Schrammek
derma.cosmetics ileri düzeyde 2222 Copy Bilgi, deneyim, azim ve mükemmel bir ortaklık ile başarı /  Reynu KozmetikAlmanya nın ilk dermokozmetik markasıdır.

Temsilcisi olduğumuz diğer markamız ise dünyanın ilk ve tek bitkisel peelingi olan Green Peel® dir.

Her iki markamızda sadece bayiimiz olan güzellik salonları, klinikler, tıp merkezleri ve hastanelerin güzellik bölümlerinde uygulama ve satıştadır. Parfümeri ve eczane satışımız yoktur.  Markalarımızı doktorlar ve eğitimlerini alan uzman estetisyenler uygulayabilmektedir.
–          IMG 7466 Copy Bilgi, deneyim, azim ve mükemmel bir ortaklık ile başarı /  Reynu KozmetikMarkalarınızdan Dr. med. Christine Schrammek derma.cosmetics in özelliklerinden ve kullanım alanlarından bahseder misiniz?

Dr.med.Christine Schrammek derma.cosmetics markası, karmaşık olmayan, geniş bir etki alanına sahip ürünlerden oluşmaktadır. Markamız Essential, Regulating, Vitality, Hydrating, Special, Sensetive  Care ve Beauty Elements serileri ile tüm cilt tiplerinde  ve kozmetik sorunlarında çözümleyici ürünler içermektedir. Markamızın sloganı da zaten : Skin Has Many Faces®  / Cildin Birçok Yüzü Vardır. Sloganımız her şeyi açıklıyor aslında:  Ürünlerimiz cildin bu çok çeşitli ihtiyaçları için özellikle ayrı ayrı formüle edilmiştir.

Önemli olan nokta medikal bilginin, cildi sadece güzelleştirmekle kalmadığı, aynı zamanda cilt sorunlarını da önlediğidir. İşte bu önemli noktada markamız önemli bir boşluğu dolduruyor.

Ürünlerimiz PEG türevleri, parabenler, boya maddeleri, mineral yağlar, zararlı kimyasallar ve sentetik kokular içermez. Hayvanlar üzerinde test edilmemiştir.
–          Diğer markanız olan Green Peel® hakkında bilgi verir misiniz?

Firma 60 yıl önce geliştirdiği Green Peel® ile kesinlikle bir usta işi gerçekleştirmiş. Bu tamamen saf içeriklerden oluşan peeling yöntemi, akıllı bitkiler temel alınarak cildin tamamen doğal bir yöntemle yenilenmesini gerçekleştiriyor. Green Peel® bayan Christine Schrammek tarafından geliştirilmiş dünyada ki tek bitkisel peeling metodudur.  22 tane akıllı bitkinin bir araya gelerek oluşturduğu bu olağanüstü cilt yenileme metodu, günümüzde de hala artan popüleritesi ile tüm bakım prosedürlerinin önüne geçmektedir.

Dr.med.Christine Schrammek firmasının uzun ve eski bir geleneği olan Green Peel® bakımları cildi soyar, canlandırır, yeniler. Bu konuda öncü olan marka böylece güzelliğin doğa ile birleşmesi felsefesini de yaşatır.

 IMG 7492 Copy Bilgi, deneyim, azim ve mükemmel bir ortaklık ile başarı /  Reynu KozmetikGreen Peel® bitki bilimine dayalı bir çalışmadır. Yeşil doğanın rengidir.

Dünyanın 1 numaralı bitkisel peeling metodu olan Green Peel® metodu nasıl çalışır ?

Yaşlanma Öncesi – İyi Yaşlanma – Yaşlanmaya Karşı GREEN PEEL®

Green Peel® metodunda cildinizi yenilemek için tamamen doğal maddeler birlikte çalışırlar. Minareller, enzimler, vitaminler içeren ve 22 çeşit bitki ve yosunların karışımı olan formül, cildin yenilenmesine ve taze bir görünüm kazanmasına yardım eder. Her bir bitki cildin alt katmanlarında birlikte çalışırlar. Böylece cildin üst tabakası nazikçe soyulurken aynı zamanda cilt beslenmiş olur. Dolayısıyla cildin emilim gücü artar, hücre yenilenmesi hızlanır. Dolaşımın uyarılmasıyla metabolizma hızlanır, cildin oksijen alımı ve direnci artar.

–          Temsilcisi olduğunuz iki marka ile büyük bir yükseliş gerçekleştirdiniz. Bunu neye bağlıyorsunuz?

Reynu Kozmetik, olarak temsil ettiğimiz markaların gücü ile Türk insanının kozmetiğe olan merakına bilinçli bir yaklaşım sergiliyoruz. Eğitim, firmamızın önceliğidir.  Bu anlamda bayilerimize sürekli eğitim ve satış desteği vererek markamızın daha çok kişiye en doğru yoldan ulaşmasını sağlıyoruz. Almanya ve dünyadaki tüm yenilik ve gelişmeleri de bayilerimiz ile eş zamanlı paylaşıyoruz. Bu durum Reynu Kozmetik in Türkiye deki başarı grafiğini hep yükselişe çeviriyor.

–          2016 yılıyla ilgili hedefleriniz nelerdir? Bünyenize almayı düşündüğünüz başka bir marka var mı?

Reynu Kozmetik olarak 2016 yılı için daha evrensel düşünüyoruz. Önce ülkemiz ve tüm dünya için barış diliyoruz.

Firmamız için ise hedeflerimizde iş disiplinimiz ve prensiplerimizden hiçbir zaman ödün vermeden temsil ettiğimiz markaları ve bayilerimize karşı taşıdığımız sorumlulukla en iyi hizmeti sunarak tecrübelerimizi paylaşmaya devam etmek var.

Biz Dr.med.Christine Schrammek derma,cosmetics  ve Green Peel® enstitü bakımları ve kişisel bakım konseptimiz ile cildin tüm ihtiyaçlarını fazlasıyla, en iyi şekilde karşıladığımız için de farklı bir marka arayışına girmeyi hiç düşünmüyoruz.